Spēlē atbildīgi

SPĒLĒ ATBILDĪGI

Neskatoties uz tehniskajām iespējām, atbildīga spēle sākas ar sevi, tāpēc esam sarūpējuši pāris padomus, kā spēli baudīt un neļaut tai sevi pārņemt. Lejupielādē bukletu PDF versijā vai arī iepazīsties ar padomiem zemāk!

Spēle ir izklaide, tā nerisina finansiālās problēmas

Ir simtiem, ja ne tūkstošiem dažādu spēļu, kuras izbaudīt. Sākot no populārākajiem spēļu automātiem, līdz vienkāršiem blekdžeka galdiem. Taču dažkārt iespējamais laimests var aizēnot spēles prieku, liekot tev drīzāk dzīties pēc vinnesta, nevis baudīt pieejamo izklaidi. Ar spēlēšanu nekad nevajadzētu risināt jebkādas finansiālas problēmas.

Ierobežo savu spēles budžetu

Mēs visi to esam jau dzirdējuši – “Laiks izgaist, kad ir interesanti”, un tieši tāpat var izgaist arī tavi līdzekļi. Iespējams, pat tādā apmērā, ka rodas sajūta, ka nevari draugiem un mīļajiem stāstīt, cik daudz tu patiesībā iztērē spēlēs. Ja tu tā mēdz justies, tas var būt spēcīgs rādītājs tam, ka tu spēlē par daudz. Tādēļ nosaki budžetu, turies pie tā un nekad nespēlē uz vairāk, kā vari droši atļauties. Pastāv dažādas iespējas spēles ierobežošanai, tehniski risinājumi: konta apgrozījuma un likmju limiti, spēles laika limiti,  konta iesaldēšana un citi.

Nosaki savu limitu

Kādēļ atstāt savu spēļu budžetu likteņa varā? Mēs visi to esam pieredzējuši – kad sanāk mazliet aizrauties un nospēlēt vairāk, kā sākotnēji plānots. LIAB biedri saviem klientiem ļauj viegli saglabāt kontroli ar noderīgiem, integrētiem rīkiem, kas palīdzēs tev noteikt depozīta un zaudējumu limitus tā, lai tu varētu palielināt izklaidi līdz maksimumam un samazināt vilšanos līdz minimumam. Limiti var būt dažādi – gan spēlē pavadītā laika limits, gan likmes limits, gan iemaksātās naudas limits. Katrs no tiem darbojas ar mērķi nepieļaut pārlieku aizraušanos ar azartspēli.

Iestati modinātāju

Cik reižu tev gadījies aizmirst kaut ko izdarīt, jo esi aizrāvies ar pēdējo boxset vai aizraujošu blekdžeka partiju? Tā gadās. LIAB iesaka iestatīt modinātāju. Tieši tā – modinātāju, gluži kā, mostoties no rīta. Tas ir vienkāršs triks, kas ļaus atbrīvoties, izbaudīt spēli un zināt, kad laiks apstāties.

Tas ir maratons, nevis sprints

Zaudēšana ir tik pat nozīmīga spēles daļa kā laimēšana, un, ja tu zaudē, lielākais kārdinājums ir turpināt spēlēt, lai atgūtu zaudēto. Nedari to! Paņem pauzi, noskaidro prātu un izmanto tehnoloģijas, kas ļauj saviem paradumiem uzlikt spēlēšanas limitus, lai jau pašā sākumā nepieļautu, ka tā notiek.

Spēlē tikai labā noskaņojumā

Aizraujoši. Satraucoši. Baudāmi. Brīnišķīgi! Mēs ceram, ka tieši tā tu jūties, spēlējot savas iecienītākās spēles. Taču spēlēšana, kad jūties skumjš vai nomākts, var ietekmēt un ietekmēs to, kādus lēmumus tu pieņem. Tu riskēsi tad, kad parasti neriskētu, vai, visu laiku juzdamies traucēts, pieņemsi kļūdainus lēmumus. Spēlē tikai tad, kad tavs prāts ir skaidrs un tu esi spējīgs 100% koncentrēties.

Paņem pauzi

Pacilājums, kuru gūsti, spēlējot spēles, protams, var ar laiku gaist, un tu, iespējams, jutīsi vēlmi paaugstināt likmes, lai mākslīgi radītu aizraujošu satraukumu. APSTĀJIES! Tas var būt sākums domino kauliņu efektam, pār kuru viegli zaudēt kontroli. Šis ir īstais brīdis, lai paņemtu pauzi no spēlēm, LIAB biedri savās mājas lapā tev sniedz iespēju paņemt pauzi. Tu pats izvēlies, cik ilgai tai jābūt, kad šis atelpas periods ir pagājis un, pats svarīgākais, kad vēlies atsākt spēlēt.

Dzērieni, narkotikas un spēles nesader kopā

Alkohols un narkotikas var ietekmēt tavu spriestspēju un traucēt racionālu lēmumu pieņemšanā. Nekad nespēlē apreibinošu vielu ietekmē. Spēlē tikai tad, kad tavs prāts ir skaidrs un tu esi spējīgs 100% koncentrēties.

Pazīsti sevi

Izpratne par saviem spēlēšanas paradumiem ļaus tev vienmēr turēt grožus savās rokas. Bet kā sākt sevi izprast? Meklē operatoru atbildīgas spēles sadaļā testus, kas palīdzēs saprast, kāds spēlētājs esi un ar kādiem riskiem jārēķinās. Velti dažas minūtes, izpildot pašnovērtējuma testu, kurš salīdzinās tavus reālos spēlēšanas paradumus, lai varētu identificēt jebkādus potenciālos riskus. Pārredzama spēlešanas vēsture, kurā fiksētas spēlētāja veiktās iemaksas, likmes, kā arī bilance noteiktā laika periodā, arī ir instruments, kas ļauj monitorēt savus paradumus.

Īstā dzīve ir pirmajā vietā

Kad ir pieejams tik daudz spēļu, tās var kļūt par vieglu ceļu, pa kuru aizbēgt no problēmām un sarežģījumiem reālajā dzīvē. Spēlēšanai būtu jābūt tikai izklaidējošai, un to nevajadzētu izmantot kā bēgšanu.

Cik daudz ir par daudz?

Tas ir galvenais jautājums, vai ne? Tas atkarīgs no situācijas, un ne vienmēr ir atkarīgs tikai no naudas. Arī laiks ir vērtīgs. Tavs budžets (tāpat kā jebkas cits) ir pamatā atkarīgs no taviem personīgajiem apstākļiem.

Pirmkārt, pavaicā sev godīgi – cik daudz naudas es drīkstu pazaudēt, tam neietekmējot manu spēju pārvaldīt citas ikdienas/iknedēļas/ikmēneša finansiālās izmaksas, kā īri, pārtiku, bērnu aprūpi, rēķinus utt.

Otrkārt, pavaicā sev – cik daudz brīva laika man ir spēlēm, salīdzinot ar laiku, kuru pavadu spēlējot? Vai tu spēlējot pavadi ilgāku laiku nekā tev šķita, un vai šis laiks atņem no tā, kuru pavadi ar mīļajiem, darbā, guļot utt.

Ja spēlēšana jebkādā veidā negatīvi ietekmē tavu dzīvi, ir laiks rīkoties.

Ideja, kas ir spēles pamatā

Man ir garantēta uzvara! Seko šiem soļiem un tu noteikti uzvarēsi! Es nekad neesmu mazgājis šīs zeķes, un tās palīdz man uzvarēt katru reizi!… cik reižu tu esi dzirdējis šādus vārdus vai tiem līdzīgas frāzes?

Pretēji plaši izplatītam uzskatam, spēļu automāti, blekdžeks, rulete, sporta totalizators un pat loterijas – tās visas ir laimes spēles. Punkts.

Jau no sākuma izredzes vienmēr ir “mājas” (spēles) pusē, un, lai arī zināšanas un prasmes var spēlēt lomu, iespēja uzvarēt lielo kazino vai laimēt džekpotu izrādās pārāk vilinoša, par spīti milzīgajai varbūtībai, ka tas tā nenotiks.

Cilvēka dabā ir sajust aizrautību, uzņemoties risku, un arī azartspēles sniedz pozitīvu sajūtu. Šī gaidu sajūta rada dabīgu eiforiju, adrenalīna pieplūdumu, ko daudzi spēlētāji meklē savā izklaidē. Galvenais ir atcerēties, apstāties, kad saproti, ka nekontrolē savu izklaidi…