Vairs nevarēs veikt norēķinus pie nelicencētajiem interaktīvo spēļu operatoriem

Vairs nevarēs veikt norēķinus pie nelicencētajiem interaktīvo spēļu operatoriem

Lai mazinātu ēnu ekonomikas īpatsvaru, kā arī pasargātu spēlētājus no iespējamajām krāpnieciskajām darbībām, ar 2020.gada 1.janvāri spēlētāji vairs nevarēs viekt norēķinus Latvijā nelicencētās interaktīvo azartspēļu vietnēs, izmantojot banku norēķinu kartes. Bankas šādus darījumus turpmāk atteiks. Izmaiņas normatīvajos aktos arī paredz aizliegumu piedalīties Latvijā nelicencētās interaktīvajās azartspēlēs vai interaktīvajās izlozēs, nosakot atbildību arī pašai personai par dalību nelegālajās spēlēs.

Finanšu ministrija ir uzsākusi nelicencēto azartspēļu un izložu organizētāju darbības ierobežošanu, jo uzņēmumi, kas uztur šīs vietnes, nav reģistrēti Latvijā, līdz ar to gan šie operatori, gan spēlētāji, kas izmanto to vietnes, neveic nodokļu nomaksu Latvijā. Tāpat Latvijā nepārbaudītas jeb nelicencētās azartspēles var būt rīks, ko var izmantot noziedzīgi iegūto līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas shēmās. Interaktīvo azartspēļu lietotājiem turpmāk būs jāpārliecinās, vai konkrētajai interneta azartspēļu un izložu vietnei licence ir izsniegta Latvijā.

Ja iepriekš maksājumu karte ir izmantota norēķiniem par interaktīvajām azartspēlēm, ieteicams pārbaudīt, vai tā nav reģistrēta automātisku maksājumu veikšanai (piemēram, likmju veikšanai) pie Latvijā nelicencētiem interaktīvo azartspēļu un izložu organizatoriem.

Ja tomēr spēlētājs mēģinās veikt maksājumu kādā no nelicencētajām vietnēm, informācija par katras personas atteiktajiem darījumiem tiks nodota Valsts ieņēmumu dienestam (VID). Latvijā licencēto vietņu sarakstu var redzēt Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas mājaslapā: www.iaui.gov.lv/lv/azartspeles/licencetas-kapitalsabiedribas