,

Vairāk nekā 70% iedzīvotāju nezina kā atšķirt licencētās azartspēļu vietnes no nelicencētajām jeb nelegālajām

Vairāk nekā 70% iedzīvotāju nezina kā atšķirt licencētās azartspēļu vietnes no nelicencētajām jeb nelegālajām

Salīdzinot ar pērno gadu, nav mainījies to iedzīvotāju skaits, nezina, ka internetā ir pieejamas gan Latvijā licencētas, gan nelicencētas azartspēles, liecina sabiedriskās domas aptauja, ko šogad septembrī veica Tirgus un sabiedrīskās domas pētījumu centrs SKDS. Gan šogad, gan pērn tādi ir 45% aptaujāto. Tikpat daudz, 45% respondentu, zina, ka Latvijā ir pieejamas nelicenzētās interaktīvās azartspēles, pērn to zināja 44% aptaujāto. 

Vienlaicīgi pārliecinošs vairākums respondentu, 72% šogad un 71% pērn, atzīst, ka neprastu internetā atšķirt licencētu azartspēļu organizēšanas vietnes no tādām, kas Latvijā nav licencētas.

"Jau otro gadu aptaujas nemianīgi rāda, ka Latvijā patērētājiem trūkt informācijas par legālām un līdz ar to drošām interaktīvajām azartspēļu vietnēm. Cilvēki atzīst, ka neprastu atšķirt legālās vietnes no tādām, kuras nav saņēmušas licenci Latvijā un līdz ar to nedz ievēro Latvijas normatīvo aktu regulējumu attiecībā uz azartspēlēm, tai skaitā, nenodrošina atbildīgas spēles rīkus, tajās nedarbojas pašatteikušos personu reģistrs, nedz maksā nodokļus valsts budžetā. Lielu lomu tajā, ka sabiedrībai nav pietiekamas informācijas, spēlē absolūtais reklāmas liegums, kas ir ieviests Latvijā attiecībā uz licencēto asartspēļu nozari,”

uzsver LIAB biedrs, Entain (Optibet) operacionālais direktors Dainis Niedra.

“Latvija ir gandrīz vienīgā valsts Eiropā ar šādu liegumu, kas nozīmē, ka spēlētājiem arī nav pietiekamas informācija par to, kādas vietnes ir Latvijā licencētās, un kādas nav. Nelegālie oparatori izmanto situāciju, reklamējot savus pakalpojumus, jo uz viņiem reklāmas liegums neattiecas, to viņi neievēro tāpat, ka visus citus ierobežojumus un prasības. Rezultātā apdraudēti ir paši spēlētāji, kuriem palielinās risks nonākt nedrošā, nelegālo vietņu spēles vidi, kurā nedarbojas nekādi prevencijas rīki un ierobežojumi,"

norāda Niedra.

SKDS aptaujas dati tika prezentēti seminārā “Pašatteikušos personu reģistra darbība un sabiedrības zināšanas par spēli”, kas notika Eiropas Azartspēļu un likmju asociācijas (EGBA) rīkotās ikgadējās Eiropas drošākas spēles nedēļas ietvaros. Semināru rīkoja Latvijas interaktīvo azartspēļu biedrība (LIAB).