Eiropas drošu azartspēļu nedēļā dalīsies pieredzē, kā veicināt arvien drošāku azartspēļu vidi

Eiropas drošu azartspēļu nedēļā dalīsies pieredzē, kā veicināt arvien drošāku azartspēļu vidi

No 1. līdz 7. novembrim Eiropas azartspēļu un likmju asociācija (European Gaming and Betting Association (EGBA)) rīko Eiropas drošu azartspēļu nedēļu, kuras tēma ir “veicināt noturīgu drošas spēles kultūru Eiropā”. Nedēļas ietvaros katru dienu dažādās Eiropas valstīs notiks vebināri par atbildīgas un drošas spēles aspektiem. Nedēļas programma ir ievietota EGBA mājas lapā, visiem interesentiem ir iespēja piedalīties vebināros un citos attālinātos pasākumos.

Latviju EGBA pārstāv Latvijas interaktīvo spēļu biedrība (LIAB), kas apvieno lielāko daļu Latvijā licencēto interaktīvo azartspēļu operatoru. LIAB iestājas par atvērtu un godīgu tirgu visiem licencētajiem interneta azartspēļu uzņēmumiem Latvijā. LIAB uzskata, ka Latvijas iedzīvotājiem ir jāsaņem pakalpojumi no regulētiem un atbildīgiem tiešsaistes azartspēļu uzņēmumiem.

"Viens no galvenajiem LIAB uzdevumiem ir veicināt saprātīgu interneta azartspēļu patēriņu. Nozares ilgtspējīga pastāvēšana ir iespējama, tikai nozarei un valstij kopīgi rūpējoties par to, ka tās sniegtie pakalpojumi tiek piedāvāti atbildīgā veidā un vidē." 

pauž 11.lv vadītājs Jānis Trēgers

“Latvijā interaktīvo azartspēļu tirgus ir stingri regulēts no valsts puses, un interaktīvo azartspēļu organizatori jau šobrīd pilnā apmērā spēlētājiem nodrošina normatīvajos aktos noteiktās iespējas noteikt sev spēles limitus. Vienlaicīgi LIAB biedri arī rīkojas apsteidzoši un nodrošina spēlētājiem vēl lielāku atbildīgas spēles rīku klāstu, nekā to nosaka normatīvie akti. Katram operatoram, kas vēlas iestāties LIAB, ir jāparaksta nozares atbildības kodekss, apņemoties nodrošināt papildu aizsardzību spēlētājiem,” stāsta Trēgers.

LIAB atbildības kodekss tiek atjaunots katru gadu. Plānots, ka šogad tas notiks decembra sākumā. Tāpat LIAB jau otro gadu rīko sociālās kampaņas, informējot par pašatteikušos personu reģistra pieejamību un iespējām, kā arī riskiem, kas rodas, lietojot nelicencēto azartspēļu operatoru pakalpojumus. Šogad izglītojošas kampaņas ir rīkotas jau trīs reizes, pēdējā notika septembrī, bet nākamā plānota 2022. gada janvārī.

Eiropas drošu azartspēļu nedēļa ir ikgadējā industrijas iniciatīva, kas veicina drošu un atbildīgu spēli. To organizē EGBA sadarbībā ar nacionālajiem azartspēļu operatoriem. Vairāk informācijas par šī gada pasākumiem pieejama šeit: https://www.egba.eu/news-post/european-safer-gambling-week-1-7-november-2021/