,

Eiropas drošākas spēles nedēļa sasniedz rekordus drošāku azartspēļu popularizēšanas jomā visā Eiropā

Eiropas drošākas spēles nedēļa sasniedz rekordus drošāku azartspēļu popularizēšanas jomā visā Eiropā

2023. gada ikgadējās Eiropas drošākas spēles nedēļas ietvaros 20 Eiropas valstīs sociālajos plašsaziņas līdzekļos tika izplatīts rekordliels skaits vēstījumu par drošākām azartspēlēm - 8 miljoni.

Brisele, 2023. gada 24. novembris - saskaņā ar Eiropas Azartspēļu un likmju asociācijas (EGBA) veikto analīzi ikgadējā Eiropas drošākas spēles nedēļā, kas norisinājās no 13. līdz 19. novembrim, piedalījās rekordliels dalībnieku skaits, un daudzās Eiropas valstīs tika veicināta drošāka azartspēļu spēlēšana.

Dažādas ieinteresētās personas no visas Eiropas atbalstīja šā gada iniciatīvu, lai veicinātu izpratni par drošākām azartspēlēm un sniegtu praktiskus padomus spēlētājiem un plašākai sabiedrībai. Šajā nu jau trešajā reizē notika virkne saistošu pasākumu visā Eiropā, kā arī īpaša sociālo plašsaziņas līdzekļu kampaņa, kas aptvēra galvenās platformas[1] un pieredzēja vēl nebijušu līdzdalības un iesaistīšanās līmeni.

Tajā aktīvi piedalījās vairāk nekā 160 dažādu partneru, tostarp daudzi operatori, tirdzniecības asociācijas,[2] organizācijas, kas palīdz cīnīties ar negatīvām sekām, un nacionālās azartspēļu uzraudzības iestādes, kas liecina par ievērojamu dalībnieku skaita pieaugumu salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu. Kampaņa aptvēra 20 dažādas valstis,[3] kas ir vairāk nekā jebkad iepriekš, un sociālo mediju auditorijai tika sniegts rekordliels 8 miljonu drošāku azartspēļu vēstījumu skaits[4], kas ir par 430 % vairāk nekā 2022. gadā. Šie vēstījumi palīdzēja spēlētājiem un plašākai sabiedrībai norādīt uz praktiskiem resursiem, piemēram, drošības rīkiem un padomiem, un tika tulkoti vairāk nekā 20 valodās, lai uzlabotu to pieejamību.

Iniciatīvas ietvaros visā Eiropā tika veiksmīgi koordinēti arī 18 vietējie drošāku azartspēļu tematikas pasākumi. Šie pasākumi nodrošināja vērtīgu platformu jēgpilnām diskusijām un ieskatu par jaunāko drošāku azartspēļu praksi, regulējumu un pētījumiem. Starp runātājiem bija nozares eksperti, akadēmiķi, organizācijas, kas palīdz cīnīties ar negatīvām sekām, dalībnieki ar pieredzes stāstiem un dažādu valstu azartspēļu uzraudzības iestāžu pārstāvji.

"Ar gandarījumu varam ziņot, ka šī gada Eiropas drošākas spēles nedēļa bija ļoti veiksmīga, uzstādot jaunus rekordus līdzdalības un iesaistīšanās ziņā visā Eiropā. No Spānijas līdz pat Latvijai visas nedēļas garumā organizācijas pulcējās kopā ar kopīgu mērķi veicināt izpratni par drošākām azartspēlēm. Mēs esam gandarīti par to, ka šogad palielinājās dažādu ieinteresēto personu līdzdalība un atbalsts, un uzskatām, ka tas atspoguļo pieaugošo izpratni par drošāku azartspēļu nozīmi visā Eiropā. EGBA esam apņēmušies veicināt spēcīgu drošāku azartspēļu kultūru, un nedēļas laikā notikušās diskusijas palīdzēs noteikt mūsu darba kārtību nākamajam gadam. Mēs ar nepacietību gaidām, kad 2024. gadā varēsim turpināt iesākto." - Maartens Haijers, EGBA ģenerālsekretārs.

Par EGBA
Eiropas Azartspēļu un likmju asociācija (EGBA) ir Briselē bāzēta tirdzniecības asociācija, kas pārstāv vadošos tiešsaistes azartspēļu operatorus, kuri reģistrēti, licencēti un regulēti ES, tostarp bet365, Betsson Group, Entain, Flutter, Kindred Group un 888 William Hill, savukārt Aircash ir asociētais biedrs. EGBA sadarbojas ar valstu un ES iestādēm un citām ieinteresētajām personām, lai izveidotu labi regulētu un labi virzītu tiešsaistes azartspēļu tirgu, kas nodrošina augstu patērētāju aizsardzības līmeni un ņem vērā reālo situāciju internetā un patērētāju pieprasījumu tiešsaistē. EGBA biedru uzņēmumi atbilst stingriem regulatīvajiem standartiem, un kopā tiem ir 267 tiešsaistes azartspēļu licences, kas apkalpo 31,2 miljonus klientu 22 dažādās Eiropas valstīs. Tie veido aptuveni vienu trešdaļu no Eiropas tiešsaistes azartspēļu bruto ieņēmumiem (GGR).pex